RECEPT ZA ZLATO: Milan Panić i Uroš Perić otkrivaju šta se krije iza hemije koja je zapalila Srbiju!
- Marija Popović

- Apr 17
- 3 min read
Srbija je u transu, rukometna groznica trese naciju, a naši „Orlovi“ stoje na korak od najsjajnijeg odličija. Nakon dominantnog niza bez ijednog poraza, u taboru reprezentacije vlada energija koja obećava istoriju. Razgovarali smo sa dvojicom junaka našeg tima, Milanom Panićem i Urošem Perićem, o lavovskom srcu, prvoj medalji i receptu za zlato.
Milan: „U pobedi se ne ponesi...“

Mladi bek naše reprezentacije, Milan, ističe da je fokus tima bio kristalno jasan od prve utakmice. Za njega, igranje u dresu sa državnim grbom je vrhunac ponosa, a put do finala popločan je neopisivom hemijom
Pitanje: Milane, pre svega čestitke! Kakav je osećaj sada, kada su se utisci malo slegli, znajući da ste osigurali medalju i plasman u finale?
Milan: „Hvala na čestitkama, osećaj je fenomenalan. Šest uzastopnih pobeda i plasman nije mala stvar na ovom takmičenju i naravno napadamo zlato.“
Pitanje: Videli smo vašu konekciju i saradnju na terenu i nesumnjivo je da dosta toga potiče iz svlačionice. Možeš li nam reći postoji li neko ko posebno utiče na dobru atmosferu ili ipak svi podjednako doprinosite tome?
Milan: „Jednako poverenje u saigrače i u trenere, vera jedni u druge i zajedništvo koje nas krasi. Hemija u ekipi je neopisiva; bodrenje za svaku odbranu i svaki gol je ono što nas diže iz svakog 'crnila' i vraća na pravi put.“
Pitanje: Podrška porodice i prijatelja je uvek najbitnija. Postoji li neka posebna poruka ili savet koji ti stalno prolazi kroz glavu ovih dana?
Milan: „Podrška je uvek tu, igrati u reprezentaciji i predstavljati je ovde je ponos. Savet koji mi je uvek u glavi, ne samo sad, jeste: U pobedi se ne ponesi, u porazu se ne ponizi.“
Pitanje: Šta će biti ključno u borbi za zlato i koju poruku imaš za navijače koji su uz vas?
Milan: „Ključno će biti da igramo dobru odbranu sa velikom željom i srcem, da svako da svoj maksimum i pokaže šta je lavovsko srce. Navijačima poručujem da ćemo ostaviti srce na terenu i da nam njihova podrška najviše znači.“
UROŠ PERIĆ: Najefikasniji kad je najpotrebnije
Pitanje: Uroše, pre svega čestitke! Kakav je osećaj sada znajući da ste osigurali medalju i plasman u finale?
Uroš: „Hvala na čestitkama. Utisak je fantastičan, zato smo kao tim bez ijednog poraza uspeli da dođemo do finala. Meni je ovo lično veliki uspeh jer mi je ovo prva medalja za reprezentaciju.“
Pitanje: Koliko vam hemija van svlačionice pomaže u trenucima kada se lomi rezultat?
Uroš: „Mi smo pre svega veliki drugari i saigrači. Bodrimo jedni druge i podižemo se međusobno kad padamo, i na kraju to dovede do ovakvog rezultata.“
Pitanje: Bio si najefikasniji u polufinalu – da li ti ta uloga stvara pritisak ili ti zapravo daje još veće samopouzdanje?
Uroš: „Daje mi samopouzdanje da još više verujem u sebe i da postižem još više golova. Iza ovoga stoji veliki rad kako u reprezentaciji, tako i u mom matičnom klubu.“
Pitanje: Šta će biti ključno u borbi za zlato i koja je tvoja poruka navijačima?
Uroš: „Bitno je da održimo ovaj ritam igre i motivacije, a moj moto je: Neka najbolji pobedi, odnosno Srbija. Poruka za navijače je da nas u finalu i dalje srčano i jako bodre kako bismo zajedničkim snagama došli do zlata.“
Vreme je za krunu
Ovaj tim Srbije nije do finala stigao samo taktikom i golovima, već onim što Milan i Uroš ističu kao ključ – zajedništvom. Kada se spoji iskustvo koje zna da se u pobedi ne ponese i mladost koja sa samopouzdanjem rešeta mreže, dobija se recept za uspeh koji cela nacija slavi.
„Orlovi“ su svoje rekli: srce ostaje na terenu, a cilj je vrh postolja. Na nama je da sutra budemo njihov osmi igrač. Srbija je spremna za zlato. Momci, srećno!
Podsećamo, naši momci igraju finale sutra od 18:30, rival će im biti selekcija Španije, koja je takodje ostvarila šest pobeda. Budite uz male ekrane, podržite „Orlove“ u pohodu na najsjajnije odličje. Cela Srbija kuca istim srcem – za zlato, za istoriju, za naše šampione!




Comments